FISIOFLEX = prelomová technológia v BAREFOOT obúvaní

FISIOFLEX = prelomová technológia v BAREFOOT obúvaní

Firma Siani Vám prináša novinku na slovenskom a českom trhu – brazílsku značku BIBI®, ktorá sa zameriava na výrobu zdravej, kvalitnej a štýlovej detskej obuvi pre deti od 0 – 9 rokov. Táto značka je predovšetkým známa pre vývin prelomovej technológie v BAREFOOT obúvaní – Technológie FISIOFLEX, ktorá simuluje chôdzu naboso, aj keď dieťa chodí po rovnom povrchu.

V dnešnej dobe majú rodičia na výber množstvo alternatív "zdravej obuvi", no vybrať čo je naozaj srávne je často lotéria. Ani názory odborníkov sa vždy nezhodujú na jednom type. Prevažná väčšina sa však zhoduje, že chôdza naboso - po nerovných povrchoch - je pre pre vývoj nôžky veľmi prospešná. Toto tvrdenie spustilo aj vlnu barefoot obuvi, ktorá vďaka tenkej podrážke umožňuje vnímať nerovnosti z povrchu zeme. Koncept tejto obuvi je síce dobrý, no treba sa pýtať, po akých povrchoch najviac chodí vaše dieťa? Väčšina z nás žije v prostredí, kde viac-menej chodíme po rovných povrchoch, ako dlažba, betón atď. a logiky tieto povrchy nepomáhajú v boji proti plochým nôžkam, hoc aj sú obuté v drahých barefoot topánočkách.

Založená v roku 1949 v brazílskom meste Parobe,  BIBI® je celesvetovo uznávaná značka detskej obuvi, ktorá ako jediná ponúka technológiu stieľky FISIOFLEX, ktorá simuluje chôdzu NABOSO, čím napomáha zdravému ortopedickému a neurologickému vývoju dieťatka. Vďaka tejto prelomovej technológii, na vývoji ktorej sa podielala rada vysoko kvalifikovaných odborníkov, sa táto obuv stala prvou oficiálne schválenou fyziologickou obuvou v krajine.

V čom spočíva FISIOFLEX Technológia?

 

Naviac, značka BIBI® v spolupráci s IBTeC –Brazílsky Inštitút Technológií pre Usne, Obuv a Artefakty, monitoruje všetky vstupné materiály a používa iba tie, ktoré sú v súlade s medzinárodnými normami netoxických materiálov, čo taktiež zaisťuje zdravý rast detí.

Každý produkt osobitne obsahuje označenie s informáciu o chemickej nezávadnosti použitých materiálov. Táto vlastnosť obuvi je v dnešnej dobe importovaných produktov veľmi podstatná, nakoľko koža na chodidlách má najväčšie póry na ľudskom tele a tým dokáže absorbovať aj veľa zdraviu škodlivých látok. Regulačné úrady v súčasnosti  vykazujú približne 9000 produktov každodenného užívania ktoré obsahujú látky škodlivé pre ľudské zdravie a životné prostredie; z toho 134 karcinogénov, 158 látok s vplyvom na funkciu mozgu a nerového systému,  186 látok, ktoré spôsobujú neplodnosť a 151 látok spôsobujúcich vrodené vady, alebo vývojové poruchy po narodení.

Bibi + IBTec = netoxické materiály

                          

 

BIBI®  dbá na to, aby obuv spĺňala potreby dieťatka v každom vekovom štádiu a tomu prispôsobuje aj vlastnosti obuvi, tak aby dieťatko mohlo objavovať svet od ochutnávania ústami, lozenia, státia, prvých krokov a aktívneho štádia. Iba Fisioflex Technológia je schopná im v každom štádiu zabezpečiť pocit chôdze naboso prirodzeným a bezpečným spôsobom. 

Potreby detskej nôžky podľa veku:

0 – 8 Mesiacov

Deti zatiaľ nechodia, ale už potrebujú mať chránené chodidlá, bez toho, aby obuv narušovala ich prirodzený vývoj. Obuv musí byť ľahká, z mäkkej kože s minimálnym množstvom švov pre pohodlie a špeciálne upravenou vnútornou stieľkou pre odvádzanie potu, aby bola nôžka stále suchá. Naviac Bibi používa iba netoxické materiály, nakoľko v tomto veku deti objavujú svet aj ústami.

 

9 mesiacov – 2 roky

Deti sa v tomto veku učia chodiť a pre toto štádium potrebujú obuv v ktorej bude chodidlo chránené, ale zároveň s pocitom chôdze naboso. Obuv Bibi je pre tento vek vyrobená z mäkkej prírodnej kože pre pohodlie a odvádzanie potu, s tenkou, veľmi pružnou gumennou podrážkou a s fisioflex vložkou pre stimuláciu nervov pre sensorické vnímanie a stimuláciu krvného obehu.

2 – 4 roky

V tejto fáze si noha vyvíja stavbu kostí a svalov, preto by obuv mala byť ľahká, flexibilná a bezpečná, nakoľko deti sú v tomto veku stále aktívnejšie. Tieto modely Bibi sú z mäkkej prírodnej kože pre pohodlie a ochranu, s protišmykovou podrážkou pre bezpečnosť a s fisioflex vložkou pre správny rast detí. 

5 – 12 rokov

Toto je veľmi aktívne štádium detského rastu. Obuv pre tento vek musí byť z materiálov, ktoré zabezpečia odvádzanie potu a zároveň s technológiou tlmenia nárazov. Tieto modely sú naviac s protišmykovou podrážkou a fisioflex vložkou pre správny ortopedický vývin detí.

 

BIBI®  je prvou značkou v krajine, ktorá v spolupráci s lekármi a odborníkmi uskutočňuje vedecké výskumy na to, aby našla ideálnu obuv pre zdravý rast detí. Značka BIBI®  dospela k tomuto výskumu priordzenou cestou, nakoľko sa od roku 1949 zaoberá výrobou detskej obuvi a od počiatku hľadá inovácie, výskumy a technologické materiály, ktoré prispievajú k zdravému ortopedickému vývoju detí.

Prvým krokom v tomto vývoji boli rozsiahle diskusie s lekármi a odborníkmi týkajúce sa výskumov v oblasti ortopédie a potrieb detskej nohy v každom štádiu rastu.

Tento výskum sa začal v Brazílii v roku 2008 a stojí za ním tím lekárov a odborníkov zvučných mien, ktorý sú v krajine dobre známi svojimi inovatývnimi výskumami v oblasti ortopédie a pediatrie. Medzi najznámejších a najuznávajších patria napríklad:

-          Dr. Egon Henning: Ortopedický lekár, emeritný člen brazílskej Spoločnosti medicíny a chirurgie nohy a členku a korešpondujúci člen Americkej spoločnosti ortopédie nohy a členku.

-          Dr. Luiz Antonio Chaves Carvalho: odborník v ortopédii a traumatológii na lekárskej univerzite - Santa Casado São Paulo.

-          Dr. Renato Fagondes: Pediater, člen brazílskej spoločnosti pediatrie

Po viac ako šietich mesiacoch diskusií a zberania informácií, dospeli k vytvoreniu konceptu inovatívnej technológie FISIOFLEX, ktorý poskytuje ochranu nôh, bez toho, aby zasahoval do ich prirodzeného vývoja.

Dnes je BIBI® prvou oficiálne schválenou fyziologickou obuvou v krajine a to Brazílskou Asociáciou Pediatrov a Ortopedických Chirurgov Chodidla a Členka.

Ako vlastne možno medicínsky ilustrovať výhody FISIOFLEX?

-          Vďaka prírodným a mäkkým materiálom ako aj Fisioflex Technológii,  obuv Bibi rešpektuje prirodzený vývin chodidiel.

-          „Prísavky“ na spodenj časti vložky umocňnujú vnímanie nerovností z povrchu zeme pre pocit chôdze naboso a zároveň tým stimulujú      neurologiké funkcie a aktivujú senzorické vnímanie v chodidlách, ako aj napomáhajú prekrvovať organizmus. 

-          Fisioflex vložka je vyrobená z kože najvyššej akosti s antimikrobiálnou úpravou pre prevenciu kožných problémov.

-          Vďaka technológii - Dry Leather- budú chodidlá stále suché, nakoľko vložka obsahuje špeciálne mikroperforácie pre odvádzanie potu. 

-          V neposlednom rade, táto technológia napomáha formovať svalstvo v nohách a tým prispeva aj k správnemu držaniu tela.  

Historický vývoj detskej obuvi:

           Orotopedická                                Anatomická                            Fyziologická = BIBI

1978 - Ortopedická 

Táto obuv zasahuje do prirodzeného vývoja chodidla s cieľom napraviť anomálie alebo poruchy anatomického vývoja.

1998 - Anatomická 

Anatomická Táto obuv rešpektuje prirodzený tvar chodidla a dáva mu možnosť voľne sa vyvíjať. Táto obuv je dostatočne široká a ohybná. Má jednoduchú vložku, nakoľko sa klin na chodidle formuje samostatne. 

2008 - Fyziologická

Táto obuv nezasahuje do prirodzeného vývoja chodidla. Je dostatočne široká a umocňuje kontakt s prirodzeným prostredím, čím simuluje chôdzu naboso.

 

V súčasnosti je BIBI® známa vo viac ako 65 krajinách po celom svete a stále rastie. Vďaka svojim iniciátívam v priemyselných procesoch, ktoré sú v súlade s environmentálnymi, ekonomickými a sociálnymi normami, ako aj neustálim inováciam v oblasti vývoja a udržateľnosti výrobných postupov a využívania surovín v súlade s medzinárodnými normami. Vďaka týmto iniciatívam získala Bibi, ako prvá v krajine Streibornú pečať za udržateľnosť.

Laboratórne testy, ako aj testy v teréne potvrdili spomínané kvality Fisioflex Technológie.

Zdroj: BIBI.br

Pre viacej informácií, alebo záujem o spoluprácu kontaktujte nás na info@siani.sk -

VÝHRADÝ DISTRIBÚTOR ZNAČKY BIBI.

TOP